>$52.91

>$52.91
God save us

Schizophrenic Conspiracy Theorist Shirt $21.68

Homeless People Are Sexy Shirt $21.68

Schizophrenic Conspiracy Theorist Shirt $21.68

  1. 3 weeks ago
    Anonymous

    >great value
    You people would literally be collapsing in the gas chambers and still vote for Hitler.

    • 3 weeks ago
      Anonymous

      if he got rid of people like you too, yeah

  2. 3 weeks ago
    Anonymous

    >great value eggs
    have a nice day

    • 3 weeks ago
      Anonymous

      >giant chunk of meat
      >almond milk
      >some kind of medicine/supplement
      Yeah no shit that's expensive. Just buy normal food and it's still cheap as shit.

      All eggs are the same.

      • 3 weeks ago
        Anonymous

        >All eggs are the same.
        is it difficult to live life as a moron?

        • 3 weeks ago
          Anonymous

          You wouldn't be able to taste the difference blindfolded between great value eggs and some fancy hippy shit eggs.

          • 3 weeks ago
            Anonymous

            >fancy hippy shit eggs
            you really are moronic, those are a ripoff and not what i'm referencing whatsoever. you pay a nominal amount more for eggs that aren't garbage and from a store that is half junk food.

          • 3 weeks ago
            Anonymous

            >All eggs are the same.
            is it difficult to live life as a moron?

            All eggs are the same. There is only a minor taste difference between the "types", and age will affect it more. The second you add ANYTHING to the egg, you won't be able to tell. Especially if the egg is in some concoction like bread or cake.

            That minor taste difference is NOT worth the 2x or 3x markup, and definitely not worth a 10x markup some eggs have. You are paying for feelings.

            • 3 weeks ago
              Anonymous

              great value eggs are 17c per egg. the eggs i buy are 19c per egg. this difference is nearly negligible. great value eggs used to be perfectly fine but there was a drop in quality and i noticed the difference immediately.
              also, great value eggs are grade A, the eggs i buy are grade AA. is this difference important? no, but i appreciate it.

              • 3 weeks ago
                Anonymous

                Youre 110% correct, anon. Turns out walmart feeds their chickens even worse trash than before and the quality difference between them and normal eggs has never been more noticeable.

      • 3 weeks ago
        Anonymous

        a pork tenderloin is not a "giant chunk of meat", nor expensive. The one in OP is probably 2.5lbs and about $8, probably the most cost-efficient item in the cart

      • 3 weeks ago
        Anonymous

        >Just buy normal food and it's still cheap as shit.
        No it fricking isn't. OP is a troll image, but food prices are twice what they were four years ago.

  3. 3 weeks ago
    Anonymous

    I hope we the US gets fricking nuked soon
    Less than two weeks

    • 3 weeks ago
      Anonymous

      Did this include the potato camera you used?

      >we the US
      global southern gentleman?

    • 3 weeks ago
      Anonymous

      Hey penis inspector, who do you think is going to nuke the US? This isn't one of your animes.

  4. 3 weeks ago
    Anonymous

    I call shenanigans. The bread, eggs and tuna together would cost be $8. I can't see the price on the meat, idk what Elevate is (never mind how much it costs) and the sports drinks would be $3 each at most, same with the almond milk iinm. I find it hard to believe that Elevate + meat is $30+

    • 3 weeks ago
      Anonymous

      the meat is probably 20 and the supplements 10

      • 3 weeks ago
        Anonymous

        I thought Walmart was supposed to be cheap. I can get meat for far less than that at regular ol' supermarkets.

        • 3 weeks ago
          Anonymous

          Yeah yeah, most of that is the pork loin in the cart there.

          OP's got a friggen pork tenderloin in there, that is like 90% of the cost. A pre-marinated one at that. Plus some soi milk shit that always has the libshit markup.

          • 3 weeks ago
            Anonymous

            >friggen pork tenderloin
            They're like $2/lb at ShopRite. That tenderloin wouldn't cost more than $10-$12.

    • 3 weeks ago
      Anonymous

      >The bread, eggs and tuna together would cost be $8.
      That loaf of bread alone is over $6 because it's keto bread.

      >almond milk $5
      >bread $6
      >eggs $3
      >powerade $3
      >pork $8
      >tuna $1.50
      that elevate thing is over $20 from what i see and that's the bulk of the cost. it's not just a sports drink mix but some kind of keto thing too like the bread.

      • 3 weeks ago
        Anonymous

        >elevate
        elevates your grocery costs lmao

        • 3 weeks ago
          Anonymous

          >the body's preferred fuel
          false, that would be glucose

      • 3 weeks ago
        Anonymous

        >keto bread
        Hadn't noticed. I stand corrected. wtf even is kEtO bReAd, anyway?
        >that elevate thing is over $20
        Criminy.
        And do you mean the almond milk is $5 total for the two or $5 each? Cuz I think it's $3 or so/half gallon.

        • 3 weeks ago
          Anonymous

          >wtf even is kEtO bReAd, anyway?
          Mostly fiber and protein with just a little starch.

          >And do you mean the almond milk is $5 total
          Yeah that was the total.

          • 3 weeks ago
            Anonymous

            >Mostly fiber and protein with just a little starch.
            Sounds fun.

  5. 3 weeks ago
    Anonymous

    Anything that says its of great value, isnt

  6. 3 weeks ago
    Anonymous
  7. 3 weeks ago
    Anonymous

    >keto bread
    >what looks like stuff for keto meds
    Unless you're on this for seizure reasons, you're an idiot. Nix the near $10 loaf and the meds in a box. Everything else is fine. Though you might as well get a box of propel powder instead of individual powerade bottles

  8. 3 weeks ago
    Anonymous

    do i live in another universe or something? $50 of food for me is like a week worth of non gmo seed oil free food are you guys moronic stop buying soda and processed shit

  9. 3 weeks ago
    Anonymous

    God has saved you, almost nobody deserves to be breathing.

  10. 3 weeks ago
    Anonymous

    >eggs were like $6 a dozen last winter
    >then crashed to 99 cents a dozen a few months ago
    >now they're back up to like $4.25 a dozen
    What is this bullshit just lay eggs Black person.

    • 3 weeks ago
      Anonymous

      the heat of the chicken hatches the egg

  11. 3 weeks ago
    Anonymous

    Is this a bait image?
    I was going to point out what was wrong with it but everything is wrong actually, I feel like you picked up shit with the purpose of making people here mad

  12. 3 weeks ago
    Anonymous

    >Buys sugary water
    >Buys sliced bread that's probably needlessly more expensive than usual because marketed as "keto"
    >Buys almond milk
    >Complains about the price
    >Buys supplements

    How about you buy actual food so you don't need the supplements and spend less money

  13. 3 weeks ago
    Anonymous

    >overpriced crushed and watered nuts
    >"keto" meme bread
    >tuna
    >"ketone" meme powder
    >sugarless candy drinks
    there's a better way to manage your type 2, anon.
    just stop eating so many fricking carbs.

  14. 3 weeks ago
    Anonymous

    >almond milk
    gay boy

  15. 3 weeks ago
    Anonymous

    Drink real milk, homosexual.

  16. 3 weeks ago
    Anonymous

    why are you buying bread?

  17. 3 weeks ago
    Anonymous

    >Elevate
    >Keto bread
    >almond milk
    >meat

    That's why

  18. 3 weeks ago
    Anonymous

    >almond "milk"
    nuts don't have tittys moron

  19. 3 weeks ago
    Anonymous

    god is dead, Anon. save yourself.

  20. 3 weeks ago
    Anonymous

    Frick you

  21. 3 weeks ago
    Anonymous

    Pulled this out of the freezer a few days ago and baked it tonight for dinner

    • 3 weeks ago
      Anonymous

      We'll be roasting a thigh for dinner this Saturday.

  22. 3 weeks ago
    Anonymous

    1. You don't need Powerade Zero. Drink water for nutrition and coffee for energy
    2. You don't need Almond milk. Drink regular milk or just drink water instead
    3. That roast is likely half of your bill. Buy some bologna or chicken breast if you need meat
    4. The vitamin supplement shit is unnecessary unless you have an extreme deficiency. Buy some vegetables and maybe some fruit for less than $5 instead

  23. 3 weeks ago
    Anonymous

    Where do you live Beverly hills? Fricking hell man. I don't believe you for a second. Post a receipt.

    • 3 weeks ago
      Anonymous

      nah it's totally in line with the shit he's buying. grocery prices are really bad right now, but people make it worse for themselves by not knowing how to shop.

  24. 3 weeks ago
    Anonymous

    >buying bread (keto bread at that)
    >almond milk
    >supplements
    >individual drinks
    >hurr why is it so expensive
    anon...

Your email address will not be published. Required fields are marked *